Чому на зубах з’являються плями?

Чому на зубах з’являються плями?
Кожна людина має індивідуальний колір зубної емалі, який впродовж життя може змінюватися. На емалі можуть з’являтися білі плями, які можуть говорити про нестачу або надлишок мінеральних речовин, або ж про розвиток будь-якого стоматологічного захворювання.

Причини появи плям на зубах:

Флюороз – виникає через велику кількість фтору в організмі. Найчастіше флюороз пов’язують із вживанням води, що містить велику кількість мінералів, надлишок яких призводить до зміни структури та відтінку емалі.

Демінералізація зубів – виникає через нестачу корисних мінералів, насамперед, кальцію. Емаль при цьому втрачає свій блиск і стає трохи нерівною. Нестача кальцію, як правило, є наслідком незбалансованого харчування. Також до нестачі цього мінералу можуть призвести деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Брекети та інші ортодонтичні конструкції можуть впливати на засвоєння кальцію організмом, що веде до появи білих плям на зубній емалі.

Гіпоплазія – витончення зубної емалі. Найчастіше виникає у плода ще в період вагітності. Також подібна патологія може бути пов’язана з генетичною схильністю. Витончення емалі з часом може призвести до розвитку карієсу.

Травмування зуба також може призвести до утворення смужок або плям на зубній емалі.

Зниження імунітету негативно впливає на стан емалі зубів, особливо у дітей.

Як позбутися плям на зубах?
Якщо плями виникли через каріозний процес, його потрібно усунути. У ситуації з флюорозом варто зменшити надходження фтору до організму. При флюорозі у запущених ситуаціях фахівці проводять реставрацію пошкодженого зуба.
При нестачі кальцію необхідно додати до раціону харчування рибу, сир, молочні продукти. Під час вагітності також потрібно правильно харчуватися та ввести у свій раціон корисні продукти харчування.
І всім без винятку важливо стежити за гігієною порожнини рота.

Для консультації щодо стану емалі або інших питань залиште ваші контакти нижче

Зв'яжіться з нами

Ми готові відповісти на будь-які Ваші запитання
Записатися

Ваша заявка успішно відправлена.

Перевірте, чи правильно заповнені поля, і спробуйте ще раз.