Чому на зубах з’являються плями

Чому на зубах з’являються плями
Кожна людина має індивідуальний колір зубної емалі, який у міру життя може змінюватися. На емалі можуть з’являтися білі плями, які можуть говорити про нестачу або надлишок мінеральних речовин, або ж про розвиток будь-якого стоматологічного захворювання.

Причини появи плям на зубах:

Флюороз – виникає за великої кількості фтору в організмі. Найчастіше пов’язують із вживанням води, що містить велику кількість мінералів, надлишок яких призводить до зміни структури та відтінку емалі.

Демінералізація зубів – виникає через нестачу корисних мінералів, насамперед, кальцію. Емаль при цьому втрачає свій блиск і стає трохи нерівною. Нестача кальцію, як правило, є наслідком незбалансованого харчування. Також до нестачі цього мінералу можуть призвести деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Брекети та інші ортодонтичні конструкції можуть впливати на засвоєння кальцію організмом, що веде до появи білих плям на зубній емалі.

Гіпоплазія – витончення зубної емалі. Найчастіше виникає у плода ще в період вагітності. Також подібна патологія може бути пов’язана з генетичною схильністю. Витончення емалі з часом може призвести до розвитку карієсу.

Травмування зуба також може призвести до утворення смужок або плям на зубній емалі.

Зниження імунітету негативно б’є по стані емалі зубів, особливо в дітей віком.

Як позбутися плям на зубах?
Якщо плями виникли через каріозний процес, його потрібно усунути. У ситуації з флюорозом варто зменшити надходження фтору до організму. При флюорозі у запущених ситуаціях фахівці проводять реставрацію пошкодженого зуба.

При нестачі кальцію необхідно додати до раціону харчування рибу, сир, молочні продукти. При вагітності також потрібно правильно харчуватися та ввести у свій раціон корисні продукти харчування.
І всім без винятку важливо стежити за гігієною порожниною рота.

Для консультації залиште ваші контакти нижче

Зв'яжіться з нами

Ми готові відповісти на будь-які Ваші запитання
Записатися

Ваша заявка успішно відправлена.

Перевірте, чи правильно заповнені поля, і спробуйте ще раз.