Лікувати чи видаляти зуби мудрості?

У більшості людей зуби мудрості починають зростати у 20–30 років. У деяких вони зовсім не з’являються. Справа в тім, що зуби мудрості є рудиментом — людині вони практично не потрібні. Якщо ж зуби мудрості стали прорізуватися, їхня поява напевно не залишиться для вас непоміченою.
Які можуть бути симптоми:
набряк, свербіння та запалення тканин;
біль у щелепі;
збільшення лімфатичних вузлів;
біль у горлі при ковтанні;
підвищення температури.
Звичайно, наявність усіх цих симптомів або навіть одного з них зовсім не є обов’язковою. Досить часто люди не відчувають жодного болю та дискомфорту. Це означає, що із зубом усе гаразд.
Чому болить зуб мудрості?
Основних причин проблемного прорізування зуба мудрості три.
1. Дистопія – дефіцит вільного простору. Дистопія є показанням для видалення. Дистопований зуб травмує слизову оболонку щоки, а також спричиняє різні порушення прикусу.
2. Ретенція – повільне прорізування зуба: коронка показується частково або повністю всередині ясна. Затримка прорізування викликає болючість і погіршує загальне самопочуття.
3. Перикороніт – запалення м’яких тканин при утрудненому чи частковому прорізуванні. Воно розвивається через інфікування під капюшоном. Серед симптомів запалення – біль, набряклість та почервоніння тканин.
Якщо зуб прорізується правильно або його можна вилікувати, його зберігають.
Якщо він болить і турбує, стоматолог ставить питання про видалення.
Видалення зуба мудрості – досить складна хірургічна операція, яка потребує високої кваліфікації хірурга.
Як це відбувається?
Хірург працює поетапно. Розрізає ясна і відокремлює її від шийки зуба. За допомогою бору чи ультразвукового скальпеля знімає кісткову тканину. Витягує зуб. Обробляє лунку антисептичним розчином. Накладає шви на ясна.
Зуби мудрості видаляють у будь-якому віці. Важливим є своєчасне звернення до досвідченого хірурга-стоматолога.