Різновиди зубних протезів, їхні переваги та недоліки

Існує кілька видів знімних протезів. Вони відрізняються матеріалами з якого виробляються, та способи фіксації.

Акрилові
Нейлонові
Бюгельні

Протези можуть легко зніматися без допомоги лікаря.
Переваги такого протезування:
Доступна ціна – протези коштують набагато менше, ніж імпланти.
Швидка установка – для встановлення протеза не потрібне хірургічне втручання.
Простий догляд – протез легко зняти та почистити з усіх боків.

Повне протезування
Потрібне у тих ситуаціях, коли зуби відсутні повністю. Протез може використовуватися як для верхньої, так і для нижньої щелепи і виготовляється по зліпках щелепи.

Часткове протезування
Застосовується як для постійного, так тимчасового носіння. Це добрий тимчасовий варіант під час підготовки до імплантації. Цей протез фіксується на щелепі за рахунок зчеплення із власними зубами. Відмінно справляється з їжею, природно виглядає і має доступну ціну.

Акриловий протез
Протези з акрилової пластмаси дуже міцні і вимагають спеціального догляду. Акриловий зубний протез відмінно підійде як повного, так часткового протезування. При частковому протезуванні зуби з акрилу кріпляться до справжніх за допомогою спеціальних кріплень. Ці кріплення виготовляються з металу, що робить їх міцними, але помітними. При фіксації протеза в лінії посмішки металеві гачки можуть бути помітні, це є недоліком такого виду протезування.

Нейлоновий протез
Застосовується для виготовлення часткових знімних протезів. Він гіпоалергенний, міцний, еластичний. Завдяки еластичності такий вид протезів більш комфортний у носінні, і до них простіше звикнути. Зовнішній вигляд протеза дуже схожий на справжні м’які тканини, тому зрозуміти, що у вас не свої зуби, буде нелегко.

Бюгельні протези
Від варіантів вище відрізняються тим, що частина пластмасової основи в них замінена на більш тонку і міцну металеву дугу. Вона додає протезу міцності та зменшує розмір основи. Це дозволяє більш рівномірно розподіляти навантаження на щелепу в місцях, де відсутні зуби.

Ціни. Найбільше на вартість протеза впливає вихідний матеріал. Акрилові протези найдоступніші завдяки низькій вартості матеріалу. Нейлоновий трохи дорожчий, тому що складніше у виробництві, але це дає йому гіпоалергенність. Бюгельний протез вимагає виготовлення литого каркаса, а іноді – коронки на опорні зуби для фіксації замків, що вимагатиме додаткових витрат.

Протипоказання
Протипоказань для встановлення знімних зубних протезів немає. Є ряд випадків, які можуть спричинити ускладнення під час виготовлення або носіння протезу:
Алергія/непереносимість металу чи пластмаси, з якої виготовляється протез.
Захворювання пародонту, що супроводжуються порушенням стійкості опорних зубів.

Для отримання більш детальної інформації запишіться на консультацію до нашого лікаря-ортопеда.

Зв'яжіться з нами

Ми готові відповісти на будь-які Ваші запитання
Записатися

Ваша заявка успішно відправлена.

Перевірте, чи правильно заповнені поля, і спробуйте ще раз.